Dunaj
Dunaj je řeka ve středoevropském měřítku ohromná. Od pramene k ústí do Černého moře teče skrze deset evropských států v délce 2 860 kilometrů. Těžko to budu někdy překonávat. Dunaj je do mně vpitý jako rozlitý inkoust do savého papíru. Rozsahem, počtem fotografií, kilometrů, nezměrným časem. Vše, co jsem měl vyfotografovat, jsem vyfotografoval. Nyní mně jen čeká vyjít s tím na světlo.

  Denní snění
Lidé neustále o něčem sní. Sní o lepší práci, hromadě majetku, který by mohli vlastnit, sní o lepším životě, který by mohli žít, o lepším partnerovi, kterého nemůžou nikdy nalézt, o místech, kam se nikdy nepodívají. Život lidí je jeden nekončící sen. Iluze nereálna. Je těžké se z tohoto věčného lidského snu vymanit a probudit se. Sny se stále vracejí a žádají, ba přímo žadoní o pozornost. A když se někomu přece jen nějaký sen splní a protne se s realitou, okamžitě jej nahradí sen nový. Takto mysl pracuje. Být neustále plná žádosti po novém snu.
 

Proč fotografuji?
Pro perleť kapřích šupin
pro hvězdnouklenbu novu
pro temnotu noci a světlo dne
pro lepkavou chuť hostie.

 

Chceš mě?
Pokud byste chtěli udělat radost sami sobě, nebo někomu koho máte rádi (či neradi), můžete si pořídit opravdický autorský obrázek na zeď. Na výběr jsou nyní v galerii stovky originálních signovaných fotografií a na další se můžete těšit, takže jistě budete mít z čeho vybírat. Není třeba kalkulovat, jestli budou mít několikanásobnou hodnotu za desítky let, hodnotu jim můžete dát již nyní.